امنیت در کشور مالزی چگونه است؟
آمار جرم و جنایت در مالزی نسبت به کشورهای غربینظیر، انگلستان و آمریکا بسیار کمتر است و در حقیقت این آمار نسبت به کشورهای همسایهبسیار پایین است البته این به معنا
نوشته شده در تاريخ 1395/10/22 توسط xn----zmch2ah1ifv80j | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید 89 بار | اشتراک گذاری :

آمار جرم و جنایت در مالزی نسبت به کشورهای غربی نظیر، انگلستان و آمریکا بسیار کمتر است و در حقیقت این آمار نسبت به کشورهای همسایه بسیار پایین است البته این به معنای کم کردن تجهیزات و رعایت نکردن اصول امنیتی تمی باشد.

 

بر طبق تجقیقات صورت گرفته جرم هایی نظیر سرقت از منزل و یا سرقت اتومبیل در مالزی کمتر رخ می دهد که با نصب سیستم های امنیتی در منزل و ماشین از وقوع اتفاقات کم نظیر نیز می توان جلوگیری نمود.

 

بیشتر جرم ها نظیر ربودن کیف های دستی بوسیله موتورسیکلت ها و یا کلاه برداری شما را تهدید می کند که با رعایت مسائل امنیتی قابل حل است.

 

با این وجود بسیاری از اعضاء Expat ترجیح می دهند در ایالات مشترک و یا مناطقی که به صورت 24 ساعته تحت محافظت است زندگی کنند زیرا ارتکاب جرم در این مناطق بسیار کمتر است.

1- سازمان بهداشت جهانی این بیماریها را در مالزی گزارش نموده است:

 

هپاتیت A/ وبا/ انسفالیت ژاپنی نوع B/ مالاریا/ شیستومیازوز (بیماری انگلی ناشی از کرم شیستومیاز)/ سل/ تب تیفوئید/ تب دنگی

 

2- توصیه می گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری های خاص استفاده کرد.

 

 

 

3- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه نمائید.

 

4- با توجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن خودداری کنید.

 

5- سعی نمائید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحا آب معدنی) دقت نمائید.

 

مالزی

 

6- تب دنگي که در اثر گزيدن پشه اي به همين نام ناشی مي گردد ، داراي علائمي چون سردرد ، کمر درد و پشت درد ، تب شديد ، تهوع و خارش و جوش در قسمت هاي مختلف بدن مي باشد . پشه دنگي عموما در ساعات اوليه صبح و يا ساعات پاياني روز اقدام به گزيدن نموده و مراکز اصلي فعاليت آن کوالالامپور، ايالت هاي پنانگ و سلانگور است .

 

6- جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدول مربوط به بیماری های موجود در این کشور می توانید به سایت بهداشت جهانی: www.who.int/countries/en/ مراجعه نمائید.

 

مالزی

شرایط سفر و اطلاعات سودمند

 

1- وضعیت راه ها و جاده ها در این کشور مناسب بوده و امکانات حمل و نقل به نحو مطلوب موجود است.

 

2- شهرها به لحاظ ترافیکی با مشکلاتی روبرو هستند؛ لذا در صورت رانندگی در این کشور و بروز حادثه تصادف، توصیه می گردد از حرکت دادن وسیله نقلیه خودداری کنید و تا آمدن پلیس و تهیه گزارش، صحنه تصادف را ترک نکنید.

 

3- در بدو ورود به این کشور چنانچه در کوالالامپور اقامت نمودید، سعی کنید در اولین زمان ممکن آدرس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را که به همین منظور در اختیار شما قرار گرفته است، پیدا کنید تا در صورت وقوع حادثه و یا نیاز به مراجعه، دچار مشکل نشوید.

 

4- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، لازم است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محل برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت نمائید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهاد های مربوطه به نحو موثرتری پیگیری نمائید.

 

به این مطلب امتیاز بدهید:  1  2  3  4  5 

موضوعات مرتبط با این مطلب :
____________________________________________________
برچسب ها:
.: Weblog Themes By blogskin.ir :.

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن مي باشد.

پرامکانات ترین سرویس وبلاگدهی